Co oznaczają wyniki badań hormonalnych wykonanych podczas okresu?

Witam. Mam pytanie dot. Badan hormonalnych. Otóż wykonałam badania w drugim dniu okresu. Wynik to testosteron: 60.62, 17 OH progesteron 2.269, androstemdion 6.968, SHBG 117.9 dheas 318.8. Brałam tabletki anty przez kilka lat, a leczenie polega ponoć na tabletkach anty. Po których wraca trądzik z podwójna siła.. Czy tu chodzi o nadnercza? A może o zespol policystycznych jajnikow? Inne hormony w normie. O co chodzi?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm nie można dokładnie się wypowiedzieć . Proponuje zgłosić się do endokrynologa