Co oznaczają wyniki badań u 23-latki?
Witam! Mam 23 lata , mam 1 dziecko, sporą otyłość 110 kg ( schudłam 7 kg w 2 miwsiace wcześniej 117) 3 miesiące temu zdiagnozowano niedoczynność tarczycy ( wynik 5,663 max 5,33) stan przedcukrzycowy (na czczo 116 po glukozie 171 2 godziny po) dostałam euthyrox 50 i formetic 2x na dzień ( brałam dopiero po drugim wyniku po miesiącu 112 ) aktualnie glukometr który pożyczyłam pokazuje po jedzeniu max 150 cukru i ładnie spada po dwóch godzinach miałam 90 lub 80 . Tarczyca po miesiącu brania euthyroxu wynik 1,553 i ft4 też w normie ) Miałam okropne bóle pod łopatką , lewą piersią tu było RTG wykazało lekką skoliozę lewostronną i dwa zwężenia w górnym i dolnym odcinku kręgosłupa. Bóle ciągle się utrzymują byłam u kardiologa stwierdziła po EKG tachykardię oraz nadciśnienie ( puls ok 100 i ciśnienie 160/88 ) podczas badania byłam zestresowana , było 35 stopni upału , brałam clindamycin 600 ze wzgląd na leczonego czyraka , temperatura ciała 37,5 i mało tego dopiero kilka dni brałam wtedy euthyrox 50 więc czy takie badanie jest wiarygodne ? Miałam bóle głowy nie do wytrzymania więc axtil (5 mg ) odstawiłam po 3 tygodniach codziennie mam ciśnienie 120/130 - 80/89. Wzrasta ono tylko u lekarza mam wtedy 150/160 nie wiem czemu i wtedy nikt nie wierzy . Może to stres nad którym nie panuje zawsze mocno zdenerwowana mam wyższe ciśnienie do 160 . Ogólnie obecnie mam lekkie bóle głowy ( jakby nerw kłujący chwilę i mija) jestem otępiała , mam tzw. ciężką głowę , ból w potylicy , lekkie zawroty , ciężko mi się patrzy , nie mogę się skupić , mam lodowate nogi i ręce , a twarz gorąca , tem. 37,2 codziennie , ból pod łopatką lewą rzadko i mniej boleśnie pod prawą, ból pod lewą piersią , duszności lekką i mija , drętwienie nóg i rąk szybsze niż kiedyś, bóle mięśni pleców , bóle pochodzenia nerwowego. Będąc 2 razy na pogotowiu lekarze stwierdzili że EKG mam książkowe , ciśnienie 148 drugi raz 162 ,ale widzieli stres więc dali hudroxyzyne i stwierdzili nerwicę dość silną i że leki biorę zbędnie ( ciśnienie , puls) i mam leczyć nerwy. Sugerowali też inne problemy z hormonami . PCOS nie mam robiłam USG wszystko ok . Sód, potas , mocznik w normie . D3 i magnezu nie wiem ale skurcze to zadkosć a te dwie witaminy uzupełniam profilaktycznie od od 2 tygodni. Proszę o jakąś poradę bo ledwo się ruszam, a lekarze nie robią nic , a nie sądzę żeby tyle objawów miała neewica zwłaszcza kiedy jestem spokojna ..

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po przeanalizowaniu dotychczasowych wyników i bezpośrednim badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.