Co oznaczają wyniki badania patomorfologicznego po badaniu kolonoskopowym?

Witam. Odebrałem wyniki badania patomorfologicznego i proszę o pomoc w jego zrozumieniu. Podejrzeniem po badaniu kolonoskowym było zapalenie odbytnicy / wrzód samotny odbytnicy. Treść wyniku badania wycinka z odbytnicy: "Wycinki błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem i niewielkim odczynem limfoplazmocytarym w blaszce właściwej, bez zwiększenia liczby fibroblastów i bez obecności włókien mięśniówki gładkokomórkowej. Obraz mikroskopowy niecharakterystyczny nie potwierdza podejrzenia klinicznego."

Dobry Wieczór Panu,

Z przedstawionego przez Pana opisu diagnostycznego wynika, że nie ma powodu do obaw, celem rozwiania obaw, zalecałabym osobistą konsultację z proktologiem.

Z przesłaniem dla Pana Tego, co jest Panu najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam,
proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie, który na podstawie wyniku udzieli Panu wyczerpujących informacji.
Pozdrawiam serdecznie