Co oznaczają wyniki badania przepływu pępowinowego płodu?

witam pytanie kierowane do ginekologa mam prosbe czy te wyniki z usg przeplyw pepowinowy plodu w okolo 32 tyg ciazy jest prawidlowy? PS 34,89 CM/S ED 11,41 CM/S MD 11,41CM/S TAMAX 20.96CM/S PI 1.12 RI 0,67 PS/ED 3.06 HR 130,43 BPM WYMIARY : BPD 8.90 cm hc: 30.91cm ofd 11.11cm ac 25.55cm fl 6.17cm waga 1755g /- 263,27g czy te wyniki sa wszytskie prawidlowe najbardziej niepokoi mnie przeplyw krwi pepowinowej tak? te wymiary pierwsze poniewaz lekarz bardzo dlugo badal ten przepływ

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie ponieważ parametry wprowadzone przez lekarza ginekologa automatycznie w systemie przydzielane sa do odpowiedniego Percentyl. Sądzę że jeżeli byłoby coś nie tak to lekarz na pewno by Panią poinformował