Przepływ krwi pępowinowej.

Witam, jestem w 34 t.c. i niepokoją mnie parametry przepływu krwi pępowinowej. Mój lekarz prowadzący nic nie wspomniał, że coś jest nie tak - kazał tylko obserwować ruchy płodu. Zaczęłam się niepokoić po porównaniu moich wyników z wynikami koleżanki w podobnym okresie ciąży, a w internecie nie udało mi sie znaleźć żadnych norm. Dodam, że maluszek rusza sie normalnie i waży dość sporo - ok 3000 gram (krzywa cukrowa 75g prawidłowa).

Proszę o interpretację wyników: UMBILICAL ARTERY PSV-25,02 CM/S (u koleżanki sięgało powyżej 50 cm/s) EDV-8,20 CM/S TAPV-14,91 CM/S PGmean-0,10 mmHg PGmax-0,25 mmHg S/D-3,05 D/S-0,33 RI-0,67 PI-1,13

Z góry bardzo dziękuje o odpowiedź. Ola

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl