Co oznaczają wyniki krzywej cukrowej przy otyłości brzusznej?

Witam, mam 37 lat, robilam wyniki badan krzywej cukrowej dla dietetyczki (mam otylosc brzuszna 113 cm) . Prosze powiedziec czy wyniki badan sa prawidlowe. Glukoza na czczo 74,6 mg/dl (60.00-105.00) Glukoza po 120 minutach 121.05 mg/dl (60.00-105.00), Z góry dziękuje za odpowiedz

Dzień dobry,

glukoza na czczo jest prawidłowa, natomiast po 2 godz jest za wysoka. Z wynikami proszę udać się do dietetyka, który Panią prowadzi, ale też wskazana jest konsultacja z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga