Co oznaczają wysokie próby wątrobowe u otyłej osoby?

Witam mam 30 lat jestem osobą otyla. Nigdy nie chorowalam poważnie a trzy tygodnie postanowiłam się odchudzać mało jadłam bardzo mało Zaczęłam pić karchoch morwe biala i kupiłam rower. Po raz pierwszy przyjechałam 7 km. Gdy wróciłam do domu. Zrobiło mi się zimno dostałam gorączki 38 potem pojawiła się biegunka ból pod prawym zebrem odruch wymiotny potem próby watrobowe ast 1939 alt 3100 bilibiryna 3,92 fosforaza zasadowa 151 ggtp 312 reszta morfologii w normie. Co to może byc

Należy wykonać USG jamy brzusznej. Jeśli zastosowała Pani bardzo restrykcyjną dietę, czyli jadła Pani bardzo mało, to mogło dojść do powstania lub nadbudowania istniejących kamieni żółciowych i zatkania przewodów żółciowych, nawet zapalenia w ich obrębie. Proszę nie zwlekać i udać się na dalszą diagnostykę USG jamy brzusznej. Jeśli odczuwa Pani silne dolegliwości, można się zgłosić od razu na pogotowie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.