Wskaźniki próby wątrobowej w normie

Witam. Własnie odebraełm wyniki próby wątobowej. Wszystkie wskazniki są super w normie ALT (16-63)mój wynik to 59 natomiast AST (4-35) mój wynik to 113. takie sabe Bad miałem 2 miesiace temu i wyniki były znacznie poniżej normy. badanie które zostało przeprowadzone nie odbyło się na czczo tylko z bulem brzuch ok 21. 3 h przed padaniem wypiłem butelke piwa i zjadłem obfity obiad. Dodatkowo od 3 tygodni zacząłem trenować na siłowi i mam zakwasy. czy zakwasy moga fałszować wynik?

To nie są dobre wyniki i Alat i AspAt sa powiększone. Proponuję powtórzyć badania na czczo za tydzień. Jak będą nadal podwyższono to trzeba zrobić dokładniejsze badania i usg Jamy brzusznej. Przed badaniami trzeba odstawić alkohol na conajmniej kilka tygodni.