Co oznaczają zapisy w wyniku MR?
witam mam pytanie.Jestem po badaniu MR.Chciałam sie zapytac jakie jest leczenie w moim przypadku. Na poziomie L5/S1 znaczne obnizenie krążka mk-owego w kontakcie z korzeniami S1,kanał kręgowy w umiarkowanym stopniu zwężony,otwory mk-owe nieco zwężone,zmiany zwyrodnieniowe typu I/II szpiku kostnego przylegających trzonów.Na poziomie L4/L5 znaczne obniżenie krążka zmniejszone uwodnienie jądra miażdzystego ,okrężne uwypuklenie krążka mk-owego w kontakcie z korzeniami L5,kanał kręgowy w umiarkowanym stopniu zwężony,zmiany zwyrodnieniowe w prawym stawie mk-owym,zwężenie prawego otworu mk-owego,zmiany zwyrodnieniowe typu I iszpiku kostnego przylegających trzonów.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
W Pani przypadku leczeni powinien ustalić neurochirurg, który oceni wynik uwzględniając Pani objawy oraz stan kliniczny. Niewykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. Pozdrawiam!