Co oznacza okrężne uwypuklenie krążka mk-owego z tylno-lewoboczną pjm?
Witam.Dziś otrzymałam wynik MR kręgosłupa lędżwiowego .na poziomie L4/L5 dehydratacja jądra miażdżystego , okrężne uwypuklenie krążka mk-owego z tylno-lewoboczną pjm, kanał kręgowy w niewielkim stopniu zwężony, znaczne zwężenie lewego otworu mk-owego. Proszę o wyjaśnienie co to oznacza. Pozdrawiam Iwona

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Taki opis badania świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Należy zgłosić się do lekarza neurologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.