Co oznaczają zasłabnięcia przy nerwicy lękowej?

Witam , od jakiegos czasu bedac w pracy (kelnerka) , zaczyna robic mi sie słabo , musze gdzies usiasc głowe skierować w dół i po jakims czasie to przechodzi... Choruje na nerwice lękowa ale biore leki (hydroksyzyne) , nie wydaje mi sie , zeby tako stan pojawial sie z nerwow. Moze to byc poprzez zbyy duzy wysilek fizyczny? Pracuje 10-11 godzin , a moze powinnam zrobic jakies badania? Cukier jest ciagle w normie , cisnienie tez , EKG rowniez.

Witam,

zalecałabym konsultację internistyczną i szczegółową diagnozę.
Objawy, które Pani prezentuje mogą mieć podłoże psychogenne, lecenie zaburzeń lękowych wymaga systematyczności, farmakoterapię ustala lekarz psychiatra, polecam Pani specjalistyczną konsultację, wskazana jest psychoterapia jako uzupełnienie farmakoterapii.

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

hydroksyzyna jest łagodnym lekiem uspokajającym- jednak nie ma działania przeciwlękowego (nie zapobiega np. napadom lękowym).
Zachęcałbym do wizyty u psychiatry i modyfikacji farmakoterapii na bardziej skuteczne, rozważałbym również podjęcie psychoterapii i być może modyfikację stylu życia (faktycznie praca po 11 godzin dziennie może powodować wyczerpanie).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl