Co oznaczają zawroty głowy u 48-latka?

Witam mam od 13lat co jakiś czas zawirowania głowy podczas podniósł głowę do góry i po 3sekundach zakręcie mi się w głowie i po chwili przestaje i jest dobrze i potem ja odegne głowę na dół to się robi to samo i jak leżę to też odchylajac na bok i też mi się zakręci i przestanie jak chodzę normalnie wykonuje ruchy to nic mi nie jest badany byłem przez kilku neurologow miałem tomografie robiona już 12lat temu i nic nie wykazało ale mam stwierdzono dyskopatie kręgów górnych kręgosłupa co to może być bo nikt mi nie umie dokładnie odpowiedzieć i jeszcze jedno te zawroty mi przechodzą po 5lub 6 dniach i mam spokój do 3 miesięcy nie raz 2

Wysoce prawdopodobna przyczyną mogą być zmiany w zakresie kręgosłupa szyjnego, radziłbym wykonać NMR kanału kręgowego odcinka szyjnego kregosłupa oraz ewentualnie VENG