Zawroty głowy po położeniu się na prawym boku

Witam, mamzawroty głowy ale tylko po połozeniu się na prawym boku, zrobiono tomograf głowy i nic , tomograf kręgów szyjnych i mam dyskopatię, więcej na prawej stronie . Czasem po zapomnieniu się mam zawroty cały dzień , lekarz zlecił mi badanie słuchu-pogorszyło się , teraz mam być u okulisty bo gorzej widzę .Lekarz zlecił mi jeszcze USG tętnic szyjnych i badanie błednika.Czy można zrobić coś jeszcze bo jest mi ciężko bez przerwy uważać na wszystkie skręty w prawo. Proszę o odpowiedż. Pozdrawiam
ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, diagnostyka zawrotów głowy może być bardzo skomplikowanym procesem i kolejne badania będą zależeć od wyników poprzednich. USG-Doppler tętnic szyjnych, badanie okulistyczne i badanie błędnika wniosą bardzo dużo do diagnozy. Badania te wykluczą/potwierdzą najbardziej prawdopodobne przyczyny zawrotów. Do rozważenia pozostaje jeszcze konsultacja neurologiczna. Sama dyskopatia kręgów szyjnych tylko w niewielkim stopniu może powodować zawroty głowy - zaburzenia krążenia wykluczy/potwierdzi USG tętnic szyjnych

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Zawroty głowy pozycyjne często są związane ze zwyrodnieniem kręgosłupa i miażdżycą naczyń, patologią błędnika . Szczęśliwie TK głowy w normie.
Proszę wykonać zalecone badania : USGD przepływy w tętnicach szyjnych i kręgowych i badanie słuchu
Potem laryngolog i neurolog!
Ważna redukcja wagi i cholesterolu, ćwiczenia posturalne! regularne posiłki i płyny!

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty