Zawroty głowy po przebudzeniu i bóle kręgosłupa

Zawroty głowy po przebudzeniu i wstawaniu kiedy sypiam na lewej stronie . Bóle kręgosłupa w części szyjnej i piersiowej. Do jakiego specjalisty w pierwszej kolejności się udać?

DO Lekarza POZ, On pokieruje dalej
Zacząć regularnie ćwiczyć , chodzić, biegać, wtedy lepszy kręgosłup i lepszy sen.
Kontrola ciśnienia, wagi, zdrowe lekkie posiłki i często woda,
Wygodny materac i poduszka
Przeciągnąc się i poćwiczyć na leżąco, powoli usiąść, potem wstawać
Pozycyjne zawroty głowy często związane z jednostajnym siedzenie, pochyleniem, brakiem ruchu
Cwiczenia posturalne, oddechowe.
Pozdrawiam