Co oznaczają zmiany zwyrodnieniowe lewego stawu kolanowego?

Witam, proszę o interpretację wyników badań RTG stawu kolanowego (kobieta, 71 lata) Zmiany zwyrodnieniowe lewego stawu kolanowego pod postacią: -zaostrzenia krawędzi guzków międzykłykciowych -zaostrzeń na krawędzi kłykci kości udowej i piszczeli oraz na krawędziach powierzchni stawowej rzepki; -zaznaczonego zwężenia szpary stawowej w przedziale przyśrodkowym Lateralizacja rzepki. Duże entezofity na krawędzi rzepki w miejscu przyczepu ścięgna mięśnia czworogłowego uda.

Oznacza to że kolano ma prawo boleć, proszę jednak pamiętać że w leczeniu badania obrazowe są jedynie dopełnieniem diagnozy a nie jej podstawą. Dlatego też to że badania wychodzą często niezbyt optymistycznie to i tak warto podjąć próbę leczenia. Jedną z nowych metod w postępowaniu fizjoterapeutycznym jest leczenie mięśniowo - powięziowe. Proszę poszukać w swojej okolicy doświadczonego fizjoterapeuty i spróbować tego typu terapii. Pozdrawiam