Co powinna zrobić osoba, która nie wzięła 1 tabletki antykoncepcyjnej?

Witam.Biorę tab. Midiana. Miałam przyjąć 13 tabletkę i zauwazylam ze jej nie mam. Nie wiem czy przez przypadek wypadla mi czy 11 dnia nie wzięlam niechcacy 2 tab. w odstepie 1 godziny. Gdy spostrzegłam, ze nie mam 13 tabletki, spanikowałam i wzielam tabletke, ktora jest przewidziana na jutro. Czy mam miec 7 dniowa przerwe jak zwykle? Czy zaczac kolejny blister? Jakie jest prawodpodobienstwo zajscia w ciazę? Przyznam, że 12 dnia uprawiałam seks bez dodatkowego zabezpieczania.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jest możliwość ciąży . Poza tym iż nie ma w 100% skutecznych metod pominięcie tabletki może zmniejszać. Przy niepewnej sytuacji jak powyżej proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udac się do ginekologa