Co powinna zrobić para, która stara się o dziecko bez efektu?

Witam pytanie wsumie kierowane do ginekologa. Od 2lat staramy sie z mezem o dziecko robione oboje mielismy badania wszystko z nami wporzadku. A dzidziusia dalej nie ma ;( co mozemy zrobic w tym kierunku zeby nasze marzenie sie spelnilo prosze o odpowiedz. Jola

Witam Panią
Jeżeli zostały wykluczone problemy o podłożu medycznym,
to należy zbadać aspekty natury psychologicznej.
Według badań prowadzonych w Stanach Zjednoczonych
u 30 procent par starających się o dziecko występują blokady
psychiczne które utrudniają poczęcie dziecka
Przyczyną tej przejściowej niepłodności są między innymi:
długotrwały stres, wysoki poziom napięcia, jaki odczuwa kobieta
pragnąca za wszelką cenę dziecka, kłótnie małżeńskie,
strach przed utratą pracy, lęk przed ciążą, strach przed poronieniem,
przed urodzeniem chorego dziecka, traumatyczne przeżycia z dzieciństwa,
lęk przed zmianami, depresja, nerwica, a także przesadne
podporządkowanie wszystkich myśli i działań staraniom się o dziecko itp.
Aby Państwu pomóc, należy dotrzeć do źródeł Państwa problemów
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do podjęcia psychoterapii.
Poniżej zamieszczam link do jednego z artykułów na temat problemów
psychicznych utrudniających zajście w ciążę.
http://www.ciazowy.pl/artykul,umysl-kontra-cialo-kiedy-psychika-utrudnia-poczecie-dziecka,584,1.html
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl