Co powinnam robić aby uniknąć tworzenia blizn po poparzeniu wrzątkiem?

Poparzyłam się wrzątkiem ponad 2 miesiące temu (oparzenie 2 stopnia). Rany się zagoiły, w wielu miejscach mają czerwoną barwę, niektóre wyglądają jak białe plamy. W niektorych miejscach skóra jest błyszcząca i chropowata, z dziurkami. Co powinnam robić aby uniknąć tworzenia blizn, ewentualnie aby zmniejszyć ich widoczność? Czy coś już teraz, czy w przyszłości jedynie pozostają zabiegi medycyny estetycznej, jeśli tak to jakie będą najbardziej skuteczne?

Dzień dobry, na tę chwile polecam stosować preparat silikonowy, który zapobiegnie tworzeniu się blizn. Jeśli zmiana będzie widoczna polecam skonsultować się z kosmetologiem. Z doświadczenia wiem, ze zabiegi karboksyterapii, mezoterapii mikroigłowej w takich przypadkach dają bardzo satysfakcjonujące efekty.

Pozdrawiam