Co powoduje ból lewego jądra?

Mam 53 lata i od około 4 lat pojawiają się bóle jądra. Na jądrze wyczuwam mały guzek wielkości główki od szpilki, przy dotykaniu odczuwam ból. Bóle pojawiają się co jakiś czas, wzrastają po współżyciu.

53 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Możliwą przyczyną Pańskiej dolegliwości jest dosyć powszechne schorzenie żylaków powrózka nasiennego, przejawiających się właśnie odczuwanym powierzchownie zgrubieniem w obrębie jąder oraz bolesnością. Oczywiście, zalecam również wszczęcie diagnostyki w celu wyeliminowania ryzyka nowotworu jądra.
W celu podjęcia właściwego leczenia konieczna będzie konsultacja ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam