Co powoduje ból pod lewą łopatką podczas niektórych ruchów??

Witam. Od około półtorej tygodnia mam ból pod lewą łopatką przy niektórych ruchach. Dodatkowo w lewej dłoni mój palec serdeczny robi mimowolne ruchy albo drga przy nim mięsień. Ogólnie czuję jakby mięśnie w lewej ręce były bardziej twarde niż w prawej. Co to może być? Do jakiego lekarza powinienem się udać? Ortopedy, Neurologa? Wiem że to może być od stresu bo mocno przejmuję się zdrowiem i nie mogę przestać o tym myśleć, cały czas na to zwracam uwagę. Ale też mam obawy czy to coś poważnego.

Witam!
Lekarz neurolog, badanie neurologiczne, badania laboratoryjne, EMG i przewodnictwo nerwowe i w zależności od wyników dalsze postępowanie. Takie sprawy mogą także wystąpić przy napięciach emocjonalnych i wówczas leczenie p/nerwicowe u psychiatry.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.