Co powoduje ból w tylnej części czaszki?

Dobry Wieczór . Mam pewne obawy iż dostrzegłem niepokojące zmiany w moim organiźmie a dokładniej chodzi o głowe. Od kilku dni doskwiera mi ból w tylnej części czaszki jest ona w tym miejscu bardzo ciepła. Dziś podczas kąpieli gdy moczyłem głowę pojawił się bardzo mocny ból w opisywanym miejscu. Proszę o wskazówki lub poradę co dalej robić lub czy takie zmiany mogą być niepokojące.

Witam!
Charakter dolegliwości, które Pan opisuje jest dość dziwny. Stwierdzana namacalnie podwyższona ciepłota w lokalizacji bólu przemawiałaby za sprawą skórną lub podskórną. Punktowa lokalizacja bólu często jest połączone z napięciem emocjonalnym. Dla wyjaśnienia sprawy należy się zgłosić do swego lekarza POZ. On po zbadaniu fizykalnym zaleci wykonanie badań laboratoryjnych i podejmie decyzję co dalej robić.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.