Co zrobić z tym silnym bólem głowy?

Od 3 dni bardzo boli mnie głowa. Ból jest uciskowy. Mam wrażenie, że coś rozsadza mi głowę od środka albo czuję po prostu mocny ucisk. Bolą mnie gałki oczne, czoło i podstawa czaszki u góry. Ból nasila się przy zmianie pozycji ciała (wstawanie, kucanie, wchodzenie po schodach, obracanie się z boku na bok). Dziś doszły wymioty, ale jest możliwość, że to po lekach, których wzięłam sporo, a które nie pomagają. Ból jest naprawdę silny. Z trudnością przychodzi mi wstawanie z łóżka. Czy to może być migrena?

Witam! Można spróbować przerwać atak bólu głowy np. Sumamigranem (lek do przerywania napadów migrenowych). Jednak należy skorzystać z pomocy lekarza POZ: zbada fizykalnie, skieruje na odpowiednie badania laboratoryjne i w zależności od uzyskanych wyników podejmie się leczenia lub skieruje do specjalisty. Równie dobrze może to być ból głowy napięciowy - wówczas leczenie jest nieco odmienne od standardowego. Powodzenia W. Łuczkowski.