Co powoduje bóle nóg i mięśni?

Witam. [Kobieta, 23lata. Duża nadwaga ] Od około dwóch lata zauważyłam dziwne dolegliwości nóg. Otóż po długim chodzeniu lub szybkim acz krótszym chodzeniu, zaczynają mi sztywnieć nogi oraz bardzo bolą. W takich chwilach każdy krok sprawia mi coraz większy ból. A sztywność łydek, mimo mojego pulchnego ciała,można porównać z napiętymi mięśniami, gdzie nie da się wbić palca.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. a jaka jest obecna masa ciała i wzrost?

witam serdecznie,
na bóle stawowe mo wpływ Pani nadwaga. Proszę koniecznie skonsultować się z ortopedą oraz dietetykiem. Powinna Pani zastosować indywidualną dietę aby pozbyć się nadwagi i w ten spoób nie będzie Pani obciążać stawów.
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Ból, który Pani odczuwa może być związany z Pani nadwagą, która może powodować nadmierne obciążenie stawów i znacząco je osłabiać. Zachęcam do konsultacji z ortopedą. Przydatna będzie również wizyta u dietetyka, który pomoże Pani w redukcji masy ciała.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Chcesz szybko schudnąć? Zacznij od zmiany nawyków
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/chcesz-szybko-schudnac-zacznij-od-zmiany-nawykow.html