Co powoduje duszności przy nadciśnieniu?

Mam 42 lata od kilku lat choruję na nadciśnienie tętnicze mowa jest o wysokim ciśnieniu .Mam też duży problem z sercem dokładnie to mam problemy z wchodzeniem po schodach mam trudności z chodzeniem szybko dostaję zadyszki ,aż świszczy mi jak oddycham .Często łapie mnie coś takiego jak próbuję rozmawiać to zaczyna mi brakować tchu ,a jak wchodzę po schodach np jestem gdzieś jakąś sprawę załatwić to za nim cokolwiek powiem to muszę odpocząć .Nie jestem osobą otyłą ,nie palę papierosów .

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.