Co powoduje i jak leczyć gazy?

Witam od paru miesiecy ciagle doskwieraja mi okropne gazy oraz czasami bol brzucha i ciagle bulgotanie w brzychu.Robilam badania usg ,krew i mocz wszystko w normie.Czasem mam straszny atak boli nie wytrzymania a gazy uchodza ze mnie co 5 minut i gdy to wstrzymam brzuch jest strasznie napiety i nie mozna go dotknąć. Towarzyszy temu na zmiane biegunka i normalny stolec. Stosuje ostatnio lekka diete lecz to nie pomaga. Biore czasem nifuruksazyt czasem pomoze.

Lek. Wojciech Zygmunt

W pani przypadku warto byłoby wykonać badanie kolonoskopowe, w celu wykluczenia organicznych zmian w jelicie grubym.