Niekontrolowane gazy i parcie wypróżnienie po każdym posiłku

Witam, od 2 lat mam kłopoty z układem pokarmowym. Mam mikroskopowe zapalenie jelita grubego limfocytowe. Po roku po badaniu endoskopowym stwierdzono stan zapalny w jelicie cienkim, naciek limfocytów śródnabłonkowych, podejrzewa się celiakię. Mam zapalenie błony śluzowej żołądka i przełyku oraz helicobacter. Jestem na diecie bezglutenowej. Zakończyłam eradykację przeciw helicobacter. Niestety moje problemy nie ustąpiły. Mam problem z wypróżnianiem (nie umiem się dokładnie wypróżnić mimo parcia), częste gazy o naprawdę nieprzyjemnym zapachu (podobnie zresztą stolec, na początku twardy a potem lekka biegunka, czasami uformowany bez biegunki, silne skurcze jelit, czasami bolesne, głośne burczenie w brzuchu, na USG nie było żadnych guzów), uchodzenie mimowolne gazów i wiecznie twardy wzdęty brzuch. "Rozrywa" mnie po każdym posiłku. Już w trakcie jedzenie "rośnie" mi brzuch. Dieta: bezglutenowa, warzywa i owoce, gotowane mięso, ryby, herbata, napary ziołowe. Nie piję gazowanych napoi, kawy, alkoholu, nie jestem ciężkostrawnych i tłustych potraw. Potrawy sprawdzam testerem na obecność glutenu. Pracuję i niestety, ale objawy choroby nie pozwalają mi normalnie funkcjonować. Miałam badanie na obecność pasożytów i lamblii i wynik był ujemny. Mam niski poziom żelaza we krwi (ok. 30 jednostek przy normie od 50 wzwyż). Mam nadciśnienie, częste silne bóle głowy. Zażywam concor cor 2,5 mg dziennie 1 tabl. Nie potrafię schudnąć mimo ścisłej diety. Ważę 76kg przy 164cm wzrostu. Obecnie nie zażywam żadnych leków przeciwzapalnych na jelita. Nie wiem gdzie mogę się udać, jak leczyć i jak rozwiązać bardzo upokarzający problem z niekontrolowanymi gazami i wypróżnianiem.

Oczywiście leczeniem takich schorzeń i dolegliwości powinien zająć się gastroenterolog. To gastroenterolog powinien decydować o dalszej diagnostyce i leczeniu. Jeśli dawno była wykonywana kolonoskopia np. ponad pół roku temu to radziłbym ją powtórzyć. Myślę, że dopiero na podstawie świeżego wyniku badania kolonoskopowego będzie można podjąć odpowiednie działania lecznicze. Być może trzeba będzie włączyć leki przeciwzapalne działające silnie na błonę śluzową jelita grubego. Być może wystarczające będzie zastosowanie leków regulujących pracę jelit (np. jak w zespole jelita drażliwego). O odpowiednim postępowaniu zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu i analizie badań dodatkowych.