Ból brzucha, wzdęcia i gazy a podejrzenie jelita drażliwego

Witam mam pytanie a mianowicie mojego chłopaka od kilku miesiecy boli brzuch w okolicy pępka dodatkowo towarzyszą temu gazy i wzdęcia oraz silny ból brzucha w nocy .Gastroskopia oraz wyniki badań nic nie wykazały , lekarz rodzinny nie wie co może być przyczyną . Prowdopodobnie podejrzewa jelito drażliwe ale w to wątpie bo trwa to juz dwa lata. Z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym somatyczne jak i psychogenne. Może być to bowiem wynik schorzeń pasożytniczych, nieswoistych zapaleń jelit, zespołu jelita nadwrażliwego jak i wielu innych patologii przewodu pokarmowego. Sugeruję konsultację ze specjalistą gastroenterologiem.