Czy to może być jelito drażliwe?

Witam, od 8 miesięcy borykam się z bólami brzucha i powracającymi biegunkami. Bóle brzucha nasilają się po każdym posiłku, po którym następuje również biegunka/luźny stolec. Bólom towarzyszy uczucie przelewania w jelitach (zwłaszcza w lewym podbrzuszu) i uporczywe wzdęcia, czy też gazy. Badania krwi, moczu i kału są w normie, testy alergiczne również. Posiadam gen warunkujący o możliwości wystąpienia celiakii, ale jej jako takiej nie mam. Wyeliminowałam część posiłków zawierających gluten. Gastroskopia i USG nic nie wykazała, dolegliwości ZNACZNIE nasilają się w sytuacjach stresowych i po spożyciu jakiegokolwiek posiłku. Czy może to być jelito drażliwe? A może to zalążki nowotworu?

Mogą być to objawy zespołu jelita drażliwego, jednak nie można wykluczyć innej przyczyny na poziomie portalu bez dokładnego wywiadu i badania fizykalnego. Myślę, że warto rozważyć wykonanie kolonoskopii.