Jak leczyć drażliwe jelito i zgagę?

Witam. Jestem młodym chłopakiem 18 lat. Od roku mam problemy z jelitami częste bóle brzucha pod pępkiem, zgaga. Miałem robioną rektoskopie( miałem hemoroidy ) i nic nie wykazała lekarz stwierdził wrażliwe jelito zapisał mi duspatalin 135mg jednak to nic nie pomogło. Teraz mam problemy z wypróżnianiem ból brzucha jest nagły boli 2 min i przechodzi. Zgagę mam mocną 3-4 razy dziennie. Często kuję mnie wątroba i trzustka. Wcześnie stosowałem tabletki curacne 20 mg przez 3mies i 40 mg przez 2 mies.

Z takimi dolegliwościami radziłbym skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem. Zgagi mogą świadczyć o refluksie żołądkowym być może na podłożu niewydolności wpustu żołądka lub też przepukliny rozworu przełykowego co zapewne będzie wymagało diagnostyki pod postacią gastroskopii. Zaburzenia jelitowe o podłożu zespołu jelita drażliwego wymaga kompleksowego leczenia z odpowiednim doborem leków czym na pewno zajmie się gastroenterolog.