Czy to faktycznie może być na tle nerwowym?

Witam mam pewien problem, 3 lata temu zacząłem mieć dziwne objawy brzuszne szybkie uczucie sytosci, zgaga, odbijanie i pomarańczowe i czerwone skórki w kale bardzo się wtedy wystraszyłem i zacząłem nabierać sobie do głowy że to może być rak jelita grubego zacząłem czytać o tym I coraz bardziej nabierałem sobie to do głowy.Gdy np trenowałem na siłowni i nie myślałem o tym to objawy brzuszne nie występowały ale gdy zacząłem myśleć to objawy automatycznie wracały i tak było przez pół roku, półtora roku później zrobiłem badania z krwi wraz z markerem CEA wszystko było dobrze więc całkowicie przestałem o tym myśleć a na te skórki w kale wziąłem jakiś lek na hemoroidy I też przrstaly się pojawiać,przez półtora roku miałem spokój z objawami aż do momentu gdy ostatnio znowu zobaczyłem te skórki w kale od razu jak zobaczyłem znowu zacząłem nabierać sobie do głowy że to ten rak i znowu objawy wróciły. Czy to faktycznie może być na tle nerwowym że tak panikuje? Może to faktycznie ten rak? Czy powinienem znowu wziąć leki na hemoroidy? Czy hemoroidy mogą wracać?jak wyglada krew w kale przy raku jelita grubego, czy jest ona w dużych ilościach? W postaci skórek jak tak to jakich kolorów proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.ps.(mam 17 lat)
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,

Pańskie objawy mogą mieć różne przyczyny. Czy Pana objawy mogą mieć podłoże psychogenne? Tak, stres i lęki mogą wywoływać różne objawy somatyczne, w tym problemy trawienne. Zgaga, szybkie uczucie sytości, odbijanie – to wszystko może być powiązane ze stanem emocjonalnym. To dobrze, że zwracasz uwagę na swoje zdrowie, ale zbyt częste analizowanie objawów może nasilać stres i wpłynąć na ich odczuwanie. Warto jednak skonsultować je z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zleci badania bądź skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty. Życzę zdrowia :)

Pozdrawiam