Jak leczyć przepuklinę rozworu przełykowego u 29-latka?

Witam serdecznie stwierdzono u mnie dziś przepuklinę roztworu przełykowego i jak mam to leczyć? Na dodatek jelita mnie bolą i mam twardy brzuch zbiera się w nich dużo gazów męczę się z tym już 2 miesiące a lekarz rodzinny tylko teraz mi dał coś na jelita duspatalin ale nic nie pomaga...

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem. Odpowiedni tryb życia, dieta, leki powinny przynieść pozytywny efekt. Leczenie chirurgiczne to ostateczność. Do rozważenia rozszerzenie diagnostyki przepukliny rozworu przełykowego w razie braku efektu leczniczego o manometrię czy też pehametrię przełyku.