Co powoduje kłucie po prawej stronie u dziecka?

Dzień dobry mam pytanie moja 12 letnia córka od kilku dni mówi że kłuje ją kolka po prawej stronie nawet jak wolno idziemy na spacer. Kiedy siedzi albo leży nic jej nie dolega. Uciskając to miejsce też nic nie bOli tylko kiedy chodzi i biega. Czy to kolka czy może wątroba daje o sobie znać? Dieta jej ostatnio była dość kaloryczna i ciężkostrawna. A może to jakiś nerwoból bo kiedy głęboko oddycha to kłucie staje się mocniejsze. Z góry dziękuję za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u pediatry po badaniu bedzie można coś więcej powiedzieć