Kłucie po prawej stronie pod żebrami

Witam Od dwóch tygodni czasami odczuwam kłucie po prawej stronie pod żebrami - zazwyczaj kłucie występuje po wysiłku fizycznym lub jak jestem głodny. Dodam również, że dwa lata temu miałem złamane żebro - czy to możliwe aby to właśnie to żebro dawało o sobie znać i promieniowało bólem. Zdarzają mi się również czasem wzdęcia, gazy. Kłucie zazwyczaj nasila się przy głębszym oddychaniu. Z góry dziękuje za poradę.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, objawy, które Pan prezentuje mogą być wynikiem np. tzw nerwobólów. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie czy złamane żebro może to spowodować choć szczerze wątpie (nie znam jednakże, które żebro zostało złamane). Złamane żebro nie jest także przyczyną wzdęcia i nadmiernych gazów (raczej dieta). Zalecam konsultację z lekarzem rodzinnym oraz ewentualnie neurologiem. Pozdrawiam i zachęcam do zadawania pytań