Co powoduje kłucie w prawym podbrzuszu?

Mężczyzna, 26 lat, od dłuższego czasu (około roku) co jakiś czas czuję kłucie w prawym podbrzuszu. Pracuję przy biurku, jeżdżę samochodem i rzadko się ruszam - wtedy zapominam o tym i prawie w ogóle nie czuję bólu. Czasem jednak chodzę pobiegać albo uprawiam jakieś sporty - wtedy czuję kłucie, które utrzymuje się 1-2 dni. Najczęściej nasila się około 5 rano i boli niezależnie od pozycji w jakiej leżę. Zauważyłem, że gdy budzę się w nocy, czuję kilkusekundowe kłucie, potem około 10 sekundową przerwę i kolejne kłucie. Za niedługo pójdę do lekarza i zrobię badania, jednak może ktoś tutaj powiedziałby mi, co to może być. Pozdrawiam!

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,
nie powinien Pan zwlekać z wizytą u lekarza. Na pewno powinien Pan wykonać badanie krwi i moczu, celem prawidłowej diagnostyki. Być może kłucie związane jest z zapaleniem dróg moczowych, bądź nieprawidłową pracą wątroby czy trzustki.
Polecem badanie i konsultację lekarską.

pozdrawiam