Co powoduje objaw ucisku z tyłu głowy?

Witam! Mam 22 lata. Od miesiąca borykam się z dziwnym uciskiem z tyłu głowy. Zazwyczaj występuje on po prawej stronie, ale od niedawna promieniuje do lewej półkuli. Przy czym zazwyczaj od godzin popołudniowych miewam dziwne pulsowanie w głowie i do tego mrowienie prawej półkuli. Co więcej odczuwam lekkie mrowienie ust, jestem ciągle ospała, przy czym staram się codziennie kłaść się o tej samej porze i spać min.7,5h. Z dnia na dzień mam coraz mniej sił.. Czego to moze być objaw ?

Przyczyn może być wiele.
W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.