Co powoduje ucisk z tyłu głowy?

Witam.Od mniej więcej tygodnia odczuwam ucisk z tyłu głowy i w okolicach skroni. Zazwyczaj zaczyna się parę godzin po wstaniu a czasami dopiero na wieczór. Czasami dołącza też ból głowy, karku oraz lekkie zawroty głowy. Ciśnienie mam zazwyczaj w okolicach 117/78. Wczoraj, szczególnie zaniepokoiło mnie to, że objawy nasiliły się podczas śmiechu. Dodam, że mam przepuklinę rozworu przełykowego i podejrzenie skrzywienia kręgosłupa szyjnego(wtedy nie miałam tego ucisku). Znowu szyja czy to co innego?

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.