Co powoduje odruchy wymiotne i ucisk w gardle?

Witam pisalam juz kilka razy poniewaz nikt nie mofl mi pomoc od roku. Moje objawy odruchy wyniotne 24/h straszny smak w buzi i zle samopoczucie uczucie przeszkody w gardle. Po badaniu okazalo sie ze mak przerosl migdalka jezykowego bardzo nisko w gardle a usuniecie bedzie ryzykowne. Czy mozliwe ze objawy powstaly przez bakterie ?? Prosze o pomoc. Czy zabieg bylby bolesny i ryzykowny ?

Przyczyn takiego stanu może być kilka ale przede wszystkim refluks natomiast co do zabiegu to można rozważyć jeszcze zabieg laserowy który wcale nie musi być ryzykowne ani bolesne ale ostateczną decyzję mogę podjąć dopiero po Zbadaniu pacjenta