Co powoduje ucisk w piersi?

Witam, od jakiegoś czasu (3 tygodnie, może trochę więcej) czuję w prawej piersi mocny ucisk, tak jakby coś zaciskało ją od środka, ból ten promieniuje do pachy i łopatki. W dodatku dzisiaj zauważyłam że obie piersi posiadają dziwne przebarwienia - w kolorze brązowym, ale tak jakby z sinym zabarwieniem, jeszcze kilka dni wcześniej ich nie miałam. Do jakiego lekarza mogę się udać z tym problemem i co to może być?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazane USG piersi, może je wykonać ginekolog albo lekarz w poradni chorób piersi (skierowanie od lekarza rodzinnego).
Pozdrawiam