Co powoduje wahania poziomu TSH?

Czym może być spowodowane wachanie TSH? Wizyta u endokrynologa dopiero za jakiś czas, a ja trochę się niepokoję. Tydzień temu po tym jak zasłabłam zlecono wykonanie badania na poziom TSH(norma do 4,2 mój wynik 7,7). Dzisiaj ponowione i wyszło w normie (wynik 4,0). Ft3 i ft4 oraz aTPO w normie. Dodam, że nie przyjmuję żadnych leków na tarczycę. Dlaczego w ciągu tygodnia wynik badania jest tak różny?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy obydwa badania wykonywane były na czczo? Jeśli nie, to mogło to wpłynąć na różnice w wynikach badania.