Co powoduje widzenie w trójwymiarze?

Witam serdecznie. Pół roku temu w jednym momencie, zaczęłam widzieć jakby w trówymiarze. Towarzyszyły temu również, bardzo silne bóle głowy i zaroty. To potrójne widzenie, nie ustępuje nawet na chwilę. Leżałam w szpitalu i miałam robione masę badań. Wszystko wychodzi dobrze. Czy jest możliwe, żeby taki objaw był skutkiem nerwicy? Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Szanowna Pani,

Dziękuję za to pytanie.
Jeżeli dobrze zrozumiałam, podczas pobytu w szpitalu wykonano wszelkie niezbędne badania oraz wykluczono możliwe somatyczne podłoże zaistniałej sytuacji - mam tutaj szczególnie na myśli podłoże neurologiczne.
Jeżeli chodzi o nerwicę, to trudność diagnostyczna z nią związana polega na tym, że objawy, które wywołuje są identyczne do objawów towarzyszących właściwie każdej chorobie somatycznej. Innymi słowy, uważa się, że przy nerwicy może wystąpić dosłownie każdy objaw, w każdym możliwym natężeniu i częstotliwości. Nie sposób jest z perspektywy chorego odróżnić objawu nerwicowego od takiego o innym podłożu - odczuwane cierpienie jest identyczne. Dlatego też, nawet w przypadku podejrzewania podłoża psychologicznego, najpierw wyklucza się wszelkie możliwe podłoże somatyczne. Jeżeli tak właśnie stało się w Pani przypadku, odpowiednim specjalistą, do którego należy się skierować jest lekarz psychiatra. Będzie on w stanie wdrożyć odpowiednie leczenie dla nerwicy co może prowadzić do ustąpienia objawów.
Życzę Pani zdrowia i ustąpienia objawów.

Witam.trojwumiarowo wszyscy widzimy. Natomiast Pani ma dwojenie. Okulistyczne przyczyny dwojenia to podwichnieta soczewka Zez ostry porażenie NN cząstkowych najczęściej nVI .w neurologie nie wnikam. Cukier koniecznie sprawdzić. Pozdrawiam serdecznie