Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego przeciążam kolana na treningach?

Witam. Pewnego dnia poszedłem do lekarza z bólem kolan, okazaly sie przeciazeniem po treningu.Mialem RTG stawu.Lekarz nagadal mi,ze na starosc moge miec problemy.Bylem po roku u ortopedy z RTG,ktory stwierdzil,ze nic powanego nie ma i moge trenowac psort(studiuje awf) jakis delikatny konflikt udowo-panewowy,wrodzone.Cale zycie trenowalem,nic mnie nie bolalo,choc mam nerwice i od czasu diagnozy czuje czasem bole,ale bardziej miesnie, niz staw.Przy sporcie nic. Czy to kwestia psychiki?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowny Panie,

Przyznam, że nie do końca rozumiem Pana pytanie. Jeżeli pyta Pan o to, czy możliwe jest by na skutek nerwicy odczuwać bóle w kolanach, to owszem, jest to możliwe. W przypadku nerwicy możliwe jest odczuwanie całego wachlarza różnych objawów - począwszy od trudności z oddychaniem, bóli różnej lokalizacji, trzęsących się rąk na trudnościach ze strony układu pokarmowego skończywszy. Trudność diagnostyczna polega na tym, że zazwyczaj objawy te są identyczne w subiektywnym odczuciu chorego jak te, które pojawiają się w przypadku choroby somatycznej. Innymi słowy - chory cierpi tak samo w przypadku pochodzenia nerwicowego objawów jak w przypadku chorego narządu. Możliwe są więc zarówno bóle mięśniowe, jak i bóle stawowe.
Jedynym sposobem jest gruntowne przebadanie pod kątem choroby somatycznej celem jej wykluczenia. W Pana przypadku sugerowałabym monitorowanie sytuacji i w przypadku powtórzenia objawów ponowienie badań. Jeżeli one wykluczą podłoże somatyczne, należy skierować się do lekarza psychiatry celem potwierdzenia nerwicowego pochodzenia objawów.
Życzę Panu powodzenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy