Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle w obrębie przodu szyi

Witam, czy ból w obrębie szyi, zlokalizowany z przodu, są to chwilowe sekundowe ukłucia, pieczenie (ciężko mi to dokładnie określić) mogą być spowodowane nerwobólem bądź zniesioną lordozą szyjną? Mam 23 lata i od kilku dni odczuwam tego typu bóle, głównie z lewej strony, mam wrażenie jakby pochodziły z naczyń.. Dodam, że jestem osobą której często towarzyszą zaburzenia na tle lękowym, a także chwilowe, przeszywające bóle w innych częściach ciała, lecz te mnie wyjątkowo niepokoją. Dziękuję!
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Czynniki ryzyka "świńskiej grypy"

Świńska grypa to choroba wirusowa. Szybko się rozprzestrzenia i może nawet rozwinąć się do rozmiarów epidemii. Obejrzyj filmik i dowiedz się, co przyczynia się do zachorowania na świńską grypę.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice
43 poziom zaufania

Oczywiście bez badania medycznego nie można dać 100% gwarancji, że te wrażenia szyjne są na tle lękowym, ale jest to wysoce prawdopodobne.
Lęk często objawia się różnymi pieczeniami, uciskami. Szyja i gardło często reagują na emocje, więc nic dziwnego, że tam właśnie lokalizuje się lęk.

0
Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole
40 poziom zaufania

Dzień Dobry
Zaburzenia na tle lękowym, mogą sugerować nerwicę, ale aby to stwierdzić, trzeba zrobić wszystkie badania, które wykluczą somatyczne pochodzenie objawów. Jesli tak się stanie, to należy dalszą diagnozę prowadzić u psychiatry lub psychoterapeuty. Nerwicę można leczyć właśnie psychoterapią.
Pozdrawiam
Agata Dusza

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy