Bóle w obrębie przodu szyi

Witam, czy ból w obrębie szyi, zlokalizowany z przodu, są to chwilowe sekundowe ukłucia, pieczenie (ciężko mi to dokładnie określić) mogą być spowodowane nerwobólem bądź zniesioną lordozą szyjną? Mam 23 lata i od kilku dni odczuwam tego typu bóle, głównie z lewej strony, mam wrażenie jakby pochodziły z naczyń.. Dodam, że jestem osobą której często towarzyszą zaburzenia na tle lękowym, a także chwilowe, przeszywające bóle w innych częściach ciała, lecz te mnie wyjątkowo niepokoją. Dziękuję!

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Oczywiście bez badania medycznego nie można dać 100% gwarancji, że te wrażenia szyjne są na tle lękowym, ale jest to wysoce prawdopodobne.
Lęk często objawia się różnymi pieczeniami, uciskami. Szyja i gardło często reagują na emocje, więc nic dziwnego, że tam właśnie lokalizuje się lęk.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry
Zaburzenia na tle lękowym, mogą sugerować nerwicę, ale aby to stwierdzić, trzeba zrobić wszystkie badania, które wykluczą somatyczne pochodzenie objawów. Jesli tak się stanie, to należy dalszą diagnozę prowadzić u psychiatry lub psychoterapeuty. Nerwicę można leczyć właśnie psychoterapią.
Pozdrawiam
Agata Dusza