Co robić, kiedy po stosunku piecze mnie pochwa?

Witam, bardzo proszę o pomoc - po ostatnim okresie, gdy kocham się z moim chłopakiem mam uczucie pieczenia i odczuwam jakby pękniecie, nacięcie skóry (przy wejściu do pochwy). Dodam tylko, że jest ona w odpowiedni sposób nawilżona, a przynajmniej tak mi się wydaje. Bardzo proszę o radę, co mogę zrobić? Już się zarejestrowałam do ginekologa, jednak z naszym NFZ trzeba niestety trochę poczekać.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety bez możliwości zbadania Pani nie jestem w stanie określić, czy faktycznie doszło do urazu mechanicznego w obrębie pochwy. Wspomniane pieczenie może być wywołane tymże urazem, albo toczącym się procesem zapalnym. Na pewno uszkodzenie śluzówki pochwy będzie sprzyjać dalszemu rozwojowi zakażenia.
Zdaję sobie sprawę, że terminy do ginekologa w publicznych placówkach są długie. Na szczęście rejonizacja została zniesiona, więc warto zadzwonić do okolicznych poradni. Być może uda się zapisać na wcześniejszy termin.
Pozdrawiam