Co robić po nieprawidłowym stosowaniu leku Lacibios Femina?

Omyłkowo zastosowałam lacibios femina dopochwowo zamiast doustnie, piecze mnie pochwa i krwawię, co mogłam sobie zrobić ?
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Nie ma informacji na temat skutków nieprawidłowego zastosowania tego probiotyku. Trudno jednoznacznie powiedzieć,co mogło się wydarzyć, według opinii ginekologów nie wolno aplikować produktów doustnych do pochwy.

Tabletki doustne powlekane są zupełnie czymś innym niż tabletki dopochwowe. Substancja powlekająca jest dostosowana do środowiska,w które ma trafić lek.

Myślę,że taki objaw u Pani świadczy o podrażnieniu. Dlatego powinna się Pani pilnie zgłosić do lekarza ginekologa,ponieważ takie podrażnienie może przyczynić się do pojawienia się infekcji. Śluzówka pochwy przez podrażnienie została uszkodzona i tym samym otworzyła wrota dla bakterii i grzybów.

Powodzenia

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska