Co robić po ukruszeniu się zęba leczonego kanałowo?

Witam, chcialam zapytac czy jesli zab byl leczony kanalowo, a teraz ten zab sie ukruszyl, to czy moge byc spokojna ze jest to tylko ubytek powierzchowny , i nic do srodka sie nie dostanie, jest on w srodku zabezpieczony?jestem za granica i dopiero za miesiac bede w kraju:/, prosze o pomoc, pozdrawiam

Ząb leczony kanałowo jest bardziej podatny na urazy.Jeżeli ukruszył się tylko powierzchownie może być Pani spokojna - na najbliższej wizycie wszystko będzie odtworzone.