Co robić przy tym opisie angio-TK?

Dzień dobry. Dwa lata temu z powodu długotrwałych bóli głowy wykonałam AngioTK, które wykazało tętniaka o średnicy 2mm w obrębie odcinka jamistego LICA. Teraz przy kontrolnym AngioTK tętniak pozostaje bez zmian, natomiast sam opis badania jest bardzo obszerny. Widnieje w nim zdanie " po stronie lewej widoczna dobrze t.łącząca lewa tylna, po stronie prawej t. łącząca tylna wydaje się być bardzo wąska. Nie uwidoczniono innych nieprawidłowych obszarów nieprawidłowego gromadzenia się środka cieniującego. Dodam, że każda inna tętnica jest opisana ( średnice, położenie, symetryczność ). Kontrola u neurochirurga dopiero za 3 miesiące. Czy powinnam się martwić tą " wąska tętnicą" i szukać innego lekarza z wcześniejszym terminem? Będę wdzięczna za informację. Pozdrawiam

Najczęściej asymetrie w obrębie tętnic tworzących tzw. koło tętnicze Willisa są wariantem anatomicznym i nie wpływają na zdrowie. Należy zadać pytanie, czy mimo wąskiego obwodu t. łączącej tylnej prawej przepływ przez cały układ tętniczy mózgu jest prawidłowy, czy też występują zaburzenia perfuzji. Nie można wykluczyć, że opisany stan jest przyczyną migren.