Co robić z bólem nóg i objawami przemęczenia?

Dzień dobry, prawie tydzień temu przeprowadzałam się. Wiązało się to z noszeniem ciężarów z którymi raczej nie mam do czynienia na codzień. Podobnie z wychodzeniem na 5. piętro z biurkiem, krzesłem, częściami od innych mebli. Wszystko to trwało 2 dni i czułam że osiągnęłam swój limit fizyczny, nigdy nie miałam tak ciężkiego treningu. Pogoda również nie sprzyjała - parno i gorąco. Od tego czasu pulsują mi stopy i łydki. Ból jest na tyle duży, że unikam chodzenia (zazwyczaj staram się wykonywać 10 000 kroków dziennie minimum, teraz jest to zmniejszone do góra 2000). Spuchły mi również kostki. Dzień po zwiększonym wysiłku mój mocz był niemalże brązowy, ale wypiłam sporo wody i wszystko wróciło do normy. Dotychczas stosowałam paracetamol kofeina i żel z ibuprofenem, staram się też moczyć stopy w soli epsom. Ból stop i nóg bardzo wpływa na moje samopoczucie, czuje się bardzo odizolowana bo nie mogę wychodzić nigdzie daleko. Czy powinnam zrobić jakieś badania? Albo pójść do lekarza? Pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT 10 miesięcy temu

Opisane objawy mogą wskazywać na rabdomiolizę: proces uszkodzenia mięśni w przebiegu dużego wysiłku. Najgroźniejszym powikłaniem jest ostra niewydolność nerek, w pani przypadku również wystąpił epizod zaburzonej czynności pracy układu moczowego. Powinna Pani pilnie skonsultować się z lekarzem, oznaczyć stężenie kinazy kreatynowej, kreatyniny, mocznika, elektrolity (fosforany, wapń, potas, magnez, sód, chlorki), GGT, ALAT, ASPAT. Proszę koniecznie udać się do miejsca udzielania doraźnej pomocy medycznej.