Co robić z nieokreślonym guzkiem w piersi?

Witam. Nieokreślony guzek w sutku. Tak napisał mi lekarz rodzinny na skierowaniu do poradni chirurgiczno onkologicznej. Nie miałam robione usg piersi ani mammografi. Czy jest sens udać się do tej poradni bez wcześniejszych badań.? Ile jest ważne takie skierowanie? Denerwuję się tym, przeraża mnie to. Jak zacząć itp..

Jeśli Pani trafi do poradni to i tak zapewne lekarz po bezpośrednim badaniu wyda Pani skierowanie na mammografie lub/i USG piersi. Warto więc byłoby mieć te badania już przed wizytą w poradni chirurgii-onkologicznej, gdyż lekarz specjalista będzie mógł podjąć decyzję co do dalszego postępowania (np. biopsja lub wycięcie zmiany guzowatej). Skierowanie na USG lub mammografię może wystawić lekarz rodzinny. Skierowanie do poradni specjalistycznej ma rok ważności.