Co zrobić po wykryciu guzka w piersi podczas samobadania?

Co zrobić po wykryciu guzka w piersi podczas samobadania? Gdzie się udać? Guzek ma około 1 cm, to poważna zmiana? Boję się

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie do poradni chorób piersi albo pójść odrazu do poradni onkologicznej (bez skierowania). Jest Pani młoda, więc bardziej prawdopodobne jest że to zmiana łagodna, jednak trzeba to sprawdzić.
Pozdrawiam