Co robić z tą gulką w pępku?

Witam ! Miesiąc temu, syn lat 8 miał laparoskopowo usunięcie wyrostka robaczkowego. Po dwóch tygodniach, w pepku wyrosla mu duża twarda gulka, która wystaje już za pępek. Krwawi, ropieje ale jest twarda. Miejsce to boli i piecze. Brak temperatury. Bardzo proszę o podpowiedź czym to może być spowodowane. Dziękuję.

To prawdopodobnie zakażenie rany po jednym z trokarów (trokar to port, przez który wprowadza się narzędzia do jamy brzusznej w trakcie zabiegów laparoskopowych). Proszę zgłosić się do chirurga ogólnego (preferencyjnie do lekarza, który przeprowadził operację).